KURUMSAL

Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu

Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu

Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu

Çoğu gencin ailesinden ilk defa ayrı düştüğü yerdir üniversite ortamı. Bir iki gün aileye ve memlekete özlem içerisinde geçse de daha sonra arkadaş ortamının kurulmaya başlanmasıyla hüzün ortamı yerinin tatlı bir mutluluğa ve memnuniyete bırakır. Hele bir de arkadaş ortamın iyi ve kaliteli insanlardan oluşuyorsa tamamdır. Okul hayatın boyunca anlatılacak nice güzel anın ve hatıran olur. Yeni bir şehir yeni bir ortam yeni kurulan dostluklar ve hayatın öğrencilere getirdiği yeni yeni sorumluluklar. Hepsi bize şehir dışında okul okumanın bir artısı olumlu bir katkısı olarak sunulan güzelliklerdir.

Kendi içerisinde biraz isyankardır üniversite öğrencisi. Herkesin ve her şeyin kendisini anlamadığını düşünür ve bundan dert yanar. Tabi bu durumu genellemek doğru değil ama birçoğu için durum tam olarak ta bundan ibarettir aslında. Hocaların, arkadaşlarının ve hatta bazen hayatın bile kendisini anlamadığını idda eder.

Üstlerinde taşıdıkları stres sıkıntı, ders geçme telaşı, mezun olma problemi, hadi diyelim bir şekilde mezun olup diplomayı aldım peki ya iş? Sorusu gibi sıkıntılar öğrencinin kafasının içini kemiren ve onu büyük bir keşmekeşin içine düşüren bir kara deliktir adeta. Peki bu öğrenci tüm bu dertlerinin arsında ne yapsın? Bir türlü anlam veremediği ve çözemediği hocaların egolarıyla mı uğraşsın yoksa derslerine mi odaklansın. Yoksa bölüm sonundaki diplomaya ulaşmak için prensesi kurtarmaya çalışan Mario gibi türlü engelleri mi alt etsin.

Üniversiteye gelmeden önce en azından tek derdi okul ve okulla ilgili problemler olan öğrenci, üniversite de bir de tüm bu okul problemleri yetmiyormuş gibi kaldığı evin dertleriyle de ilgilenmek zorunda. Yorgun argın gelinen dersten sonra mutfakta ona hoş geldin diyen bir bulaşık dağı ya da dağınıklıktan dolayı bir türlü bulamadığı çalışması gerekli olan dersin notları ve daha nicesi işte. Aslında rahatlığına rahat olan ev hayatı beraberinde getirdiği bu sorumluluklarla beraber öğrenciler için keyiften çok bir çile haline dönüşüyor.

İşte Ankara da ki eviniz olan Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu bu ve bunun gibi dertlerle uğraşma derdine son verip sadece ders çalışıp rahat edeceğiniz bir ortamı öğrencilere sunuyor. Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu yemekhanesi ve etüt salonlarının dışında kalan öğrencilerin sosyal aktivite ihtiyaçlarını da düşünerek yaptığı etkinlikleri ile öğrenciler arasında bir tercih nedenlerinden olmuştur. Yorgun argın dersten gelen ve temizlik, bulaşık, yemek gibi sıkıntıları kendine dert etmeden derslerine ve arkadaşlarına vakit ayırmak isteyenlerin tercihi Ankara Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu