KURUMSAL

Erkek Öğrenci Yurdu Ankara

Erkek Öğrenci Yurdu Ankara

Erkek Öğrenci Yurdu Ankara

Ankara'ya eğitim hayatını devam ettirmek için gelen öğrencilerin karşılaştığı en büyük sorunların başında barınma sorunu gelmektedir. Özellikle erkek öğrencilerin daha sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Üniversite tercih sonuçları açıklandıktan sonra devlet yurtlarına yerleşemeyen kız öğrencilerin bir şekilde barınabilecekleri güvenilir, temiz, ekonomik ve konforlu bir yer bulmaları gerekmektedir. Bundan dolayı Erkek Öğrenci Yurdu Ankara gibi oldukça önemli bir hizmeti sunan yerler yoğun bir taleple karşı karşıya kalmaktadır.

İnsanlar kız çocuklarını şehir dışına okumaya gönderdikleri için çocuklarının güvenilir bir yerde barınmalarını istemesi oldukça doğaldır. Özellikle yaşadığı bölgeden uzak bir yere gelen ve tanıdığı hiç kimsesi olmayan bir genç kızın nerede barınacağı en önemli ayrıntıların başında yer almaktadır. Genç kızların barınabilecekleri güvenilir, temiz, ekonomik ve konforlu bir yer olması en temel haklardan birisidir. Bundan dolayı Erkek Öğrenci Yurdu Ankara hizmetlerine devam etmektedir.

Yemek Olanakları Nasıl?

Erkek Öğrenci Yurdu Ankara da kalmak isteyen birisi için ilk sorularak soruların başında yurdun çıkardığı yemekler gelmektedir. Özellikle öğrencilik hayatına atılan ilk adımlarda bu tür ayrıntılar oldukça önemlidir. Baba evinde istediği yemeği istediği zaman aralığında yemeye alışmış birisinin dışarıdan yemek yemeye alışması gerçekten de zor bir süreçtir. Buna rağmen Erkek Öğrenci Yurdu Ankara da oldukça iyi yemeklerin çıktığını söyleyebiliriz. Gerek ana yemek olarak gerekse de ara yemeklerin oldukça kaliteli ve lezzetli bir şekilde yapıldığını belirtebiliriz. 

Yurtta ana yemekhane bulunmakla birlikte kafeteryalarda bulunmaktadır. Bu alanlar erkek öğrencilerin rahatlıkla yemek yiyebilecekleri alanlardır. Özellikle ana yemekhanenin belirli saatler arasında hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu saatler arasında isteyen öğrenciler giderek yemeklerini yiyebilecekleri gibi yemekhaneden yemek istemeyen ya da hizmet saatleri dışında yemek yemek isteyenler ise kafeteryayı tercih edebilmektedir. 

Odalar Kaç Kişilik?

Öğrenci yurtlarında çeşitli oda tipleri bulunmaktadır. Bu oda tipleri büyüklüklerine göre değişiklik gösterebildiği gibi aynı zamanda odada kalan öğrenci sayısına göre de farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak bakıldığında yurtlarda 1 kişilik odaların bulunabildiği gibi 5 kişinin kalabileceği odalarda bulunmaktadır. Bazı yurtlarda bu sayının 6’ya kadar çıktığını da söyleyebiliriz.

Bu oda tiplerinden dilediğinizi seçebilmek için başvuru sırasında kararınızı verebilirsiniz. Özellikle tek kalmak istiyorsanız ve odanızı kimseyle paylaşmak istemiyorsanız 1 kişilik odalar sizin için daha uygun olacaktır. Bununla birlikte odanızı başka arkadaşlarınızla da paylaşarak hem yeni arkadaşlar edinip hem de ekonomik olarak olumlu bir adım atabilirsiniz.

Oda Ücretleri Ne Kadar?

Erkek Öğrenci Yurdu Ankara da oda ücretleri farklı miktarlarda olabilmektedir. Özellikle oda tipine bağlı olarak farklı fiyat politikaları uygulanabilmektedir. 1 kişinin kaldığı odaların fiyatları ile 2 kişinin ya da 4 kişinin kaldığı oda fiyatları arasında oldukça değişik orantılar bulunabilmektedir. Bu durum aynı zamanda öğrencinin maddi gücüyle de orantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Maddi durumu iyi olan öğrencilerin tek kişilik odada kaldıklarını görmekle birlikte biraz daha düşük gelirli olan öğrencilerin ise diğer arkadaşlarıyla odalarını paylaşarak daha uygun fiyatlarda barınma ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyleyebiliriz.

Sizlerde Erkek Öğrenci Yurdu Ankara kayıt yaptırmak ve güvenilir bir ortamda eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir. Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandıktan kısa bir süre sonra yurtlarda kontenjanlar dolduğu için yer bulma sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda bazen kalitesiz bir yurtta kalmak zorunda olabileceğinizi vurgulamamız gerekiyor. Bundan dolayı sonuçların açıklandığı andan itibaren ilk yapacağınız şey yurt başvurusunda bulunarak rezervasyon oluşturmanız olacaktır.