KURUMSAL

Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu

Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu

Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu

Üniversiteyi kazanıp hayallerine bir adım daha yaklaşan öğrencinin mutluluğu, üniversiteyi kazandığı şehirde sıfırdan başlayıp yeni bir hayat kurmak zorunda kalmasını hatırlamasıyla biraz da olsa düşer. Ama tanışacağı her yeni insanında kendi gibi aynı durumda olduğu gerçeği de vardır tabi. Şehir dışında üniversite okumaya gelmiş her insan aynı durumdadır. Ailesinden varsa eğer sevdiğinden kopup gelmiş ve içinde bir nebze de olsa bu durumdan dolayı bir hüzün barındırmıştır. Bu yüzdendir ki üniversite arkadaşlıklarının güzelliği ve derinliği. Hele bir de aynı odayı veya aynı evi paylaştın mı işte o zaman değme gitsin keyfine.

Üniversite öğrencisinin keyfini kaçıran her zamanda ailesinden ayrı düşmesi değildir tabi. Nedir peki hayatlarının baharında kendi ayaklarının üzerinde durmalarına bir adım kala onların canını sıkan ve onları mutsuzluğa gark eden başka olaylar? çok vardır tabi üniversite öğrencisinin derdi olan durumlar. Hangisini anlatsın hangisinden dert yansın? Sanırım en çok can yakanı da öğrencinin üzerinde sadece kendilerinin gördüğü bir dolar işareti var sanan esnaflardır. Normalde satılan ürünün ya da satılan eşyanın fiyatı nedense öğrenci sorduğunda birden iki katına çıkar. Dolardan hızlı bir artış gösterir. Hayatlarının baharında vize ve final yumrukları ile oyunda kalmaya çalışan gençlere bir reva mıdır şimdi bu?

Genellikle kalacak yer konusu sıkıntılıdır öğrenci için. Fırsatçı esnaf insanın en temel ve karşılanması gereken gereksiniminin barınma sorunu olduğunu bildiği için evin kirasını okula, toplu taşımaya, merkeze yakınlığına göre arttırdıkça arttırır. Üzerine bir de kral dairesi kiraya veriyormuşçasına belirttiği şartlarda zaten zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan öğrenciyi iyice hayattan soğutur.

Esnafların çoğunun fırsatçılık yapıp yüksek fiyat çekmesi çoğunun da gereksiz şekilde bir sürü anlamsız saçma kurallar koyması öğrencileri bir kısmını istemeyerek bir kısmını da zorunda bırakarak yurtlara yöneltmiştir. Ankara’da üniversite okuyan öğrenciler için kendi evlerinden farksız olan Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilere evlerinde ki konforu ve huzuru fırsatçı esnaflara inat bir şekilde uygun fiyatlarla sunmayı amaçlamıştır.

Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu konumu itibari ile ulaşım rahatlığı ve merkeze yakınlık gibi olumlu durumları nedeniyle öğrencilerin ilk başta tercih sebeplerinden biri olmuştur. Ayrıca tek başına kiraya gücü yetmeyen öğrencinin üç beş arkadaş birleşip eve çıkmak yerine yurda gelmesi en azından yemek, bulaşık, temizlik derdinden kurtulması öğrenciler açısından Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu tercihlerini arttırmış ve bu mekan öğrencilerin gözde yerlerinden biri haline gelmiştir.